خبر فوري

بیمه مرکزی:بیمه‌نامه‌های قبلی بیمه توسعه اعتبار دارد

بیمه گذاران شرکت بیمه توسعه نگران تعهدات این شرکت نباشند

عدم اجازه صدور بیمه نامه برای شرکت بیمه توسعه که دارای مشکل میباشد و  از سوی بیمه مرکزی اعمال شده است ربطی با تعهدات قبلی آن شرکت ندارد و دارندگان بیمه‌نامه های این شرکت می توانند از مزایای بیمه نامه خود استفاده کنند.
به گزارش روابط عمومی بیمه مرکزی، معاون نظارت بیمه مرکزی ضمن اعلام این نوشته افزود: محدودیت اعمال شده در صدور و ارائه بیمه نامه توسط شرکت بیمه توسعه که چارچوب های نظارتی را رعایت نکرده از روش های بازدارنده و تنبیهی بیمه مرکزی است و این امر حقوق بیمه گذاران را به خطر نمی اندازد.
حبیب میرزایی تصریح کرد: ما نگرانی بیمه گران را نیز در خصوص سرمایه و اعتمادشان درک می کنیم اما آنچه مسلم است بیمه مرکزی همواره خود را حامی و حافظ حقوق آنان می داند و تا پایان تعهدات شرکت های بیمه، کنار آنان خواهد بود.
معاون نظارت بیمه مرکزی به اعمال ممنوعیت صدور بیمه نامه در یکی از شرکت های بیمه اشاره کرد و گفت: این ممنوعیت و محدودیت صرفاً برای یک شرکت بیمه و در راستای حفظ حقوق بیمه گذاران بوده و ادامه روند رسیدگی به پرونده این شرکت به نفع بیمه گذاران تمام خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: ابزارهای نظارتی در اختیار بیمه مرکزی به گونه ای طراحی شده که باید در کنار آن بازوهای اجرایی نهادهای دیگر نیز وارد عمل شوند که خوشبختانه نهادهای ذیربط نیز وارد عمل شدند و به امید خدا در آینده نزدیک خبرهای خوشی برای بیمه گذاران و زیاندیدگان این شرکت در راه است.
میرزایی با تاکید بر تفاوت های بنیادین بیمه نامه های کوتاه مدت نظیر بیمه شخص ثالث با بیمه نامه های بلندمدت نظیر بیمه های عمر و زندگی، گفت: این بیمه نامه ها با یکدیگر تفاوت ماهوی دارند و بیمه گذارانی که از شرکت مذکور بیمه زندگی و نظایر آن را خریداری کرده اند در صورت امکان به تعهدات مندرج در بیمه نامه عمل کنند تا بیمه مرکزی هم بتواند از حقوق آنان به خوبی دفاع کند.

بیمه مرکزی

دوباره تلاش كنيد(بیمه دات نت)

دریافت جایزه ملی مدیریت مالی برای سومین سال متوالی در بین شرکتهای بیمه توسط بیمه “ما”

برای سومین سال متوالی توسط بیمه «ما»؛برترین رتبه جایزه ملی مدیریت مالی ایران در میان ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *