خبر فوري
www.bimeh.net
برنامه استراتژیک ۵ ساله بیمه ( ما ) بررسی شد

برنامه استراتژیک ۵ ساله بیمه ( ما ) بررسی شد

برنامه استراتژیک ۵ ساله بیمه ( ما ) بررسی شد

در جلسه ای با حضور اعضای هیات مدیره بیمه (ما) در خصوص برنامه تدوین شده استراتژیک این شرکت گفتگو و تبادل نظر صورت پذیرفت.

به گزارش روابط عمومی بیمه (ما) ، طی جلسه ای با حضور دکتر محمد ابراهیم پور زرندی رئیس هیات مدیره بیمه “ما”،سید محمد علیپور مدیر عامل بیمه (ما) ، دکتر حمیدرضا فرتوک زاده مشاور مدیر عامل بانک ملت،، سایر اعضای هیات مدیره و مدیران ارشد شرکت ، برنامه ۵ ساله استراتژی شرکت بیمه (ما) مورد بررسی قرار گرفت .

بر اساس این گزارش ، در این نشست سید محمد علیپور مدیر عامل شرکت ، حسین کریمخان زند قائم مقام مدیر عامل، مجید بنویدی مشاور مدیر عامل و دکتر فرتوک زاده مشاور مدیر عامل بانک ملتدر خصوص روند تدوین برنامه استراتژی بیمه (ما) (ملت ایران) خصوصیات و ویژگی های این برنامه در شرکت بیمه (ما)که با رویکرد عملیاتی تدوین شده است سخنانی را مطرح کردند.

مدیر عامل بیمه (ما) در خصوص برنامه استراتژیک تدوین شده توضیح داد : برنامه استراتژیک تدوین شده توسط همکاران تحقیق و توسعه و با مشارکت مدیران شرکت در طی ۵ ماه تنظیم شده است .رویکرد برنامه استراتژیک به نحوی است که برنامه عملیاتی شرکت به خوبی در آن در نظر گرفته شده است و مدیران را در اجرای برنامه های سالانه خود هدایت می کند.

وی در ادامه اضافه کرد : برنامه تهیه شده عملگرا بوده و با شناخت توانایی های شرکت در آن مقطع زمانی و شرایط بازار زمانی تهیه شده است.عملکرد مناسب شرکت در دو سال گذشته موید دقت در برنامه تهیه شده بوده است.

حسین کریمخان زند قائم مقام مدیر عامل بیمه (ما) نیزدر این رابطه گفت : پیش از تهیه طرح استراتژیک شرکت، دوره آموزشی برای ۵۰ نفر از مدیران و کارکنان ارشد شرکت با مضمون شناخت طرح استراتژیک برگزارشد که منجر به آگاهی کارکنان شرکت نسبت به ویژگی های برنامه استراتژیک و چگونگی عمل به آن و نحوه تدوین آن شد.

کریمخان زند همچنین مهم ترین ویژگی برنامه ۵ ساله استراتژیک بیمه (ما) را عملگرا بودن آن دانست .

همچنین مجید بنویدی مشاور مدیر عامل در امور اجرائی به ارائه گزارشی در خصوص متدولوژی تدوین طرح استراتژیک پرداخت. وی گفت :عملیاتی بودن این برنامه و استراتژی بخشی تمام مدیریت های شرکت از شاخص های بارز طرح تدوین شده است . طرح تهیه شده علاوه بر دارا بودن اهداف کلان برنامه ای و استراتژی های مرتبط با آن ، شامل اهداف و برنامه های استراتژیک هر بخش شرکت( strategy business unit ) است. همچنین این طرح با مناسبات صنعت بیمه سازگاری داشته و تطبیق داده شده است .

دکتر پور زرندی رئیس هیات مدیره بیمه (ما) نیز روش تدوین سند استراتژیک بیمه (ما) را منطقی دانست و تاکید کرد: آنچه در تدوین برنامه استراتژیک هر شرکتی ضرور ی است نگاه بلند مدت و برنامه ریزی های بلند مدت برای برنامه های ان شرکت است .

وی همچنین ضمن اشاره به آنکه با ورود بیمه (ما) با بورس آینده خوبی در انتظار این شرکت است در خصوص لزوم بازبینی برنامه ۵ ساله استراتژیک بیمه (ما) گفت : در بازبینی طرح باید به مقوله راهبردههای عملیاتی پرداخته شود و اگر لازم باشد در بعضی از استراتژی های شرکت تجدید نظر صورت گیرد و حتی دراهداف کلان نیز تجدید نظر صورت گیرد.

مجید بنویدی مشاور مدیر عامل در امور اجرائی در پایان ، بازنگری برنامه تدوین شده را با توجه به گذشت ۲ سال از آن و تغییر شرایط در بازار بیمه ضروری دانست.

در پایان این نشست ، دکتر فرتوک زاده مشاور مدیر عامل بانک ملت ضمن اشاره به خصوصیات یک طرح مناسب برای تدوین استراتژی های شرکت ، اعتقاد مدیران به برنامه های تدوین شده را لازمه عملیاتی شدن هر طرح دانست.

وی همچین گفت : در نظر گرفتن دو مقوله قابلیت ها و نیازها در تهیه هر گونه برنامه ای برای شرکت می تواند ضمن تقویت باور مدیران و کارکنان آن شرکت ، سازمان را به مسیری هدایت نماید که با در نظر گرفتن نیاز و خواسته مشتریان راه موفقیت را طی کند.

مشاور مدیر عامل بانک ملت در پایان تشکیل هسته های برنامه ریزی شامل منابع انسانی ، بررسی رقبا و تحقیق در مورد محصولات جدید ، اقتصاد و سرمایه گذاری را از عوامل اصلی تدوین یک برنامه مناسب برشمرد.

***دست ((( ما ))) در دست ملت***

بیمه ما

دوباره تلاش كنيد(بیمه دات نت)

بیمه “ما” برترین شرکت از نظر رشد سریع در هجدهمین همایش صد شرکت برتر ایران

هجدهمین همایش صد شرکت برتر ایران؛بیمه “ما” لوح تقدیر شرکت برتر از نظر رشد سریع ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *