خبر فوري

آموزش و گسترش فرهنگ بیمه از مدرسه کلید خورد

اجرای برنامه توسعه فرهنگ بیمه در مدارس

بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران با هدف توسعه فرهنگ بیمه، دانش آموزان مقطع ابتدایی را با مفاهیم، خدمات و مزایای بیمه های بازرگانی آشنا می سازد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی بیمه مرکزی، بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از متولیان توسعه فرهنگ بیمه در کشور با هماهنگی وزارت آموزش و پرورش، توسعه فرهنگ بیمه در مدارس ابتدایی در سطح شهر تهران را با توزیع کتاب و اجرای نمایش های شاد و برنامه های متنوع بیمه ای با عنوان « ب مثل بیمه» آغاز کرده است.
بر اساس این گزارش، کارشناسان اداره کل روابط عمومی همزمان با گرامیداشت ایام مبارک دهه فجر، روزانه با حضور در مدارس ابتدایی اقدام به توزیع کتاب های بیمه ای و اجرای نمایش های شاد و برنامه های متنوع بیمه ای توسط گروه های هنری و نمایشی می کنند. در این برنامه ها یک کارشناس بیمه ای علاوه بر توضیحات در مورد بیمه های بازرگانی به سئوالات و پرسش های احتمالی دانش آموزان در این خصوص پاسخ می دهد.
توزیع کتاب های بیمه ای با عناوین مختلف برای هر پایه در سطوح ابتدایی و ارائه لوح های فشرده انیمیشن در معرفی رشته های بیمه ای در بین دانش آموزان از دیگر برنامه های بیمه مرکزی برای عملیاتی شدن این پروژه است.
طرح سئوال بیمه ای و اجرای مسابقه در قالب شعر، نقاشی، انشاء و مقاله برای پایه های مختلف از دیگر برنامه های این گروه است و برای برندگان مسابقه جوایز نفیسی در نظر گرفته شده است.
اجرای این برنامه در هر مدرسه در چند مرحله و به صورت مستمر صورت می گیرد به این ترتیب که ابتدا گروه های هنری و کارشناسی در مدارس حضور پیدا کرده و به آموزش مفاهیم بیمه ای می پردازند و در مرحله بعد کارشناسان بیمه ای برای دریافت آثار دانش آموزان و اهدای جوایز به مدارس مراجعه می کنند.
این برنامه ها در مرحله اول به صورت پایلوت در۳۰ مدرسه ابتدایی در سطح شهر تهران عملیاتی شده و در مرحله بعدی تمام مدارس ابتدایی شهر تهران و سپس کل کشور را شامل خواهد شد.
همچنین بر اساس توافق بیمه مرکزی با وزارت آموزش و پرورش گنجاندن مباحث بیمه ای در کتب دروس عمومی و کمک آموزشی دانش‌آموزان ابتدایی و متوسطه از دیگر برنامه های در دست اجراست که در مرحله اول در ۹ عنوان کتاب و جزوات درسی دانش‌ آموزان فنی و حرفه ای، مطالب بیمه ای گنجانده و منتشر خواهد شد.
طرح فوق در ۳۱ استان کشور با همکاری و همراهی شرکت های بیمه اجرا خواهد شد. در این طرح هر شرکت بیمه ای هماهنگی اجرایی آموزش مفاهیم بیمه ای به یک استان را با نظارت و همراهی بیمه مرکزی بر عهده گرفته است.

بیمه مرکزی

دوباره تلاش كنيد(بیمه دات نت)

دریافت جایزه ملی مدیریت مالی برای سومین سال متوالی در بین شرکتهای بیمه توسط بیمه “ما”

برای سومین سال متوالی توسط بیمه «ما»؛برترین رتبه جایزه ملی مدیریت مالی ایران در میان ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *