خبر فوري

بیمه درمان و مسافرتی رازی

بیمه درمان و مسافرتی رازی

بیمه درمان

یاد خدا، درمان دردها و شفای بیماریها است . در روایات اسلامى ، از بیمارى به عنوان زندان بدن و یکى از سخت‏ترین بلاها تعریف شده است . همه مردم در طول زندگى خویش ، کم و بیش گرفتار این زندان مى‏شوند و طعم تلخِ بلاى بیمارى را مى‏چشند ، در دین مبین اسلام از تندرستی و سلامتی به عنوان نعمتی ارزشمند و حمایت از مردم برای درمان بیماری ها و جلوگیری از بروز ناتوانی ها از بهترین اعمال یاد شده است .

در جوامع بشری ارتقای کمی و کیفی خدمات درمانی از مهم‌ترین درخواست‌ها و دغدغه‌های مردم می باشد با توجه به اهمیت موضوع و تأکید بر بررسی راهکارهای ارتقای خدمات درمانی در کشور، شرکت بیمه رازی طرح بیمه درمان را با اولویت قرار دادن جبران قسمتی از هزینه های درمانی بیمه شدگان خود در دست اجرا دارد .

افزایش روز به روز هزینه های پرداختی مردم برای دریافت خدمات درمانی اگر امروز مهم ترین مسئله و مشکل مردم در حوزه بهداشت و درمان کشور نباشد، یکی از مهم ترین هاست. لذا با توجه به اهمیت موضوع هزینه های سنگین درمان ،طرح بیمه درمان از سوی شرکت بیمه رازی ارائه شده است که عمدتاً بصورت گروهی انجام می پذیرد و دارندگان این پوشش بیمه ای می توانند آن قسمت از هزینه های درمانی خود را که توسط بیمه پایه ( خدمات درمانی، تامین اجتماعی و …) تامین نمی گردد از محل بیمه درمان دریافت نمایند. هدف از ایجاد این نوع بیمه نامه تعمیم پوشش خدمات بیمه ای درمان از جمله بهبود دسترسی مردم به خدمات، کاهش سهم هزینه های درمانی مستقیم از جیب مردم و تأمین بخشی از هزینه های کمرشکن درمان اقشار کم درآمد و بیماران خاص می باشد. به امید آن روزی که :

« بیمار به جز رنج بیماری نباید رنج دیگری داشته باشد »

ویژگی متقاضیان بیمه نامه درمان

بیمه شدگان ( کارکنان و اعضای خانواده) بایستی تحت پوشش بیمه گر پایه ( سازمان تامین اجتماعی ، سازمان خدمات درمانی ، سازمان خدمات نیروهای مسلح و …. ) باشند .
تعداد بیمه شدگان ( کارکنان و اعضای خانواده) حداقل می بایست ۵۰ نفر باشد مشروط به اینکه حداقل۷۰% کل بیمه شدگان تحت پوشش بیمه قرار بگیرند
تبصره : اعضای خانواده : شامل همسر ، فرزندان ، پدر ، مادر و افراد تحت تکفل بیمه شدگان است.

 

بیمه مسافرت خارجی

مسافرین سفرهای خارجی در طول سفر در معرض خطرات و حوادث مختلفی قرار دارند.حوادثی که در صورت بروز با توجه به شرایط خاص خارج از کشور می تواند موجب هزینه های سنگین و دردسرهای زیادی شوند از این رو بیمه مسافرت به خارج از کشور با مزایای ذیل پیش بینی گردیده است:

۱)پرداخت هزینه های درمان ، جراحی و دارویی ناشی از حوادث یا بیماریهای که در طول مدت مسافرت بروز می نماید تا سقف ۵۰/۰۰۰ یورو

۲)پرداخت هزینه فوریتهای دندانپزشکی طبق شرایط بیمه نامه

۳)پذیرش و انتقال پزشکی به نزدیکترین بیمارستان و یا بازگرداندن بیمار به ایران تحت نظارت پزشکی

۴)پرداخت هزینه های دعاوی حقوقی طبق شرایط بیمه نامه

۵)راهنمایی و کمک رسانی به هنگام سرقت یا مفقود شدن مدارک مسافرتی

۶)بازگرداندن کودکان به ایران در صورت فوت یا بستری سرپرست

۷)بازگرداندن جسد به ایران در صورت فوت بیمه شده در طول مسافرت

۸)پرداخت هزینه های عزیمت همراه به بالین بیمه شده بستری در بیمارستان

۹)استرداد بار مسافر در صورت فقدان یا اشتباه مسیر بار چنانچه بارکنترل شده مسافر تا ۱۲ ساعت به بیمه شده تحویل نگردد، هزینه خریدهای اضطراری و در صورتیکه این تاخیر به بیش از ۴۸ ساعت منجر شود حداکثر تا سقف مندرج در بیمه نامه

بیمه رازی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *