خبر فوري

بیمه رازی

بیمه رازی

تاریخچه شرکت

به استناد مجوز شماره ۵۱۹۴ مورخ ۲۸ اردیبهشت ۱۳۸۲ بیمه مرکزی جمهوری اسلامی، شرکت بیمه رازی به عنوان اولین شرکت بیمه خصوصی در ایران فعالیت خود را با سرمایه اولیه ۱۴۰ میلیارد ریال آغاز نمود. سرمایه شرکت در مراحل دوم و سوم به ترتیب به ۲۰۰ میلیارد ریال و ۲۸۰ میلیارد ریال (تماما پرداخت شده) افزایش یافت. در مرحله بعدی و در اجرای مفاد تبصره ۲ ماده ۱۶۱ اصلاحیه قانون تجارت ، اساسنامه شرکت و الزامات سازمان بورس و اوراق بهادار و مجوز شماره ۲۳۵۹۷۵/۱۲ مورخ ۲۰/۰۶/۱۳۹۲ سازمان بورس و اوراق بهادار و ۱۹۴۶۲/۹۲ مورخ ۰۷/۰۵/۱۳۹۲ بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، سرمایه شرکت بیمه رازی (سهامی عام) از مبلغ ۲۸۰،۰۰۰ میلیون ریال به ۶۲۵،۸۵۲ میلیون ریال از محل مازاد تجدید ارزیابی بخشی از دارایی های ثابت شرکت (استفاده از تسهیلات مفاد آیین نامه اجرایی بند ۳۹ قانون بودجه سال ۱۳۹۱ کل کشور ) افزایش پیدا کرد. همچنین ترکیب سهامداران و هیات مدیره این شرکت در سال جاری تغییر یافت.

ارائه خدمات بیمه­ ای در سطح جامعه، گسترش فضای رقابتی در صنعت بیمه، ارتقای سطح خدمات بیمه به مشتریان و توسعه فرهنگ بیمه­ ای در کنار کسب درآمد فلسفه وجودی شرکت ما را تشکیل می­ دهند. در این راستا و تا این تاریخ موفق شده­ ایم با ایجاد ۲۹ شعبه در تهران و شهرستان­ ها و با گشایش ۹۳۰ نمایندگی خدمات خود را به اقصی نقاط کشور توسعه دهیم.

یکی از ملاک­های اعتبار هر شرکت بیمه­ ای پشتوانه اتکایی آن است. شرکت بیمه رازی برای تضمین تعهدات خود در بیمه­ های حمل و نقل، آتش­ سوزی و تمام خطر مقاطعه­ کاری از طریق پوشش اتکایی مطمئن خارجی از بدو فعالیت با تعدادی از بروکرهای تراز اول جهان وارد مذاکره شده و در همان سال اول موفق شد از طریق یکی از بروکرهای لندن (AON) و با راهبری شرکت بیمه­ ای هانوفر-ری (HANNOVER-RE) پوشش اتکایی مطمئن خارجی تامین نماید.

از سال ۱۳۸۶ شرکت ناسکو (NASCO) از بازار فرانسه به عنوان بروکر قراردادهای اتکایی شرکت انتخاب گردید و سی درصد دیگر از سرمایه­ های بیمه شده بیمه رازی (علاوه بر ۲۰درصد قبلی) به بیمه مرکزی جمهوری اسلامی واگذار شد. در حال حاضر نیز بیمه اتکایی شرکت با راهبری بیمه­ گران اتکایی معتبر بین­ المللی کماکان ادامه دارد.

بیمه رازی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *