خبر فوري

بیمه عمر و پس‌انداز میهن

[metaslider id=837]

انواع بیمه های عمر و پس انداز

بیمه عمر و پس انداز Endowment assurance

این بیمه از ترکیب بیمه های بشرط فوت و بیمه های بشرط حیات تشکیل شده است. در این بیمه، بیمه گر تعهد می کند که اگردر طول مدت بیمه، بیمه شده فوت کند سرمایه بیمه را به ذینفع تعیین شده دربیمه نامه یا وراث قانونی بیمه شده بپردازد و اگر در پایان مدت بیمه در قید حیات باشد سرمایه بیمه به وی پرداخت گردد.این بیمه در واقع نوعی پس انداز است به همین علت به آن بیمه پس انداز هم می گویند .حق بیمه از دو قسمت حق بیمه خالص و حق بیمه تجارتی تشکیل شده است . هر گاه به حق بیمه خالص هزینه های عمومی بیمه گر وکارمز د نماینده رااضافه کنیم ،تبدیل به حق بیمه تجارتی می گردد . حق بیمه خالص نیز از دو قسمت تشکیل شده است:

الف) حق بیمه فوت بر اساس احتمال خطر فوت بیمه شده در طول مدت بیمه محاسبه می شود.

ب)حق بیمه پس انداز که کنار گذاشته شده و به تشکیل سرمایه اختصاص می یابد ودر صورتیکه بیمه شده در پایان مدت بیمه در قید حیات باشد آن را دریافت می نماید.با جمع آوری حق بیمه های پس انداز،ذخیره ریاضی تشکیل می شود که دائماً در حال افزایش است و در پایان مدت بیمه معادل سرمایه بیمه می شود که به بیمه شده پرداخت خواهد شد.

مزایای بیمه عمر وپس انداز

وجود ذخیره ریاضی در بیمه های عمر و پس انداز مزایای زیر را برای بیمه شده فراهم میسازد: 

طرح عمر و سرمایه گذاری یا طرح جامع بیمه عمر جهت تامین دو هدف شرح زیر طرح ریزی شده است:

بیمه عمر به شرط فوت: این پوشش به منظور تامین آتیه بازماندگان بیمه شده است. در صورت فوت بیمه شده در مدت بیمه نامه سرمایه فوت بعلاوه اصل و سود حاصل از سرمایه گذاری (ذخیره ریاضی) تا زمان فوت به ذینفع/ذینفع ها پرداخت می شود.

سرمایه گذاری: نحوه عمل در اینگونه طرح ها بدین صورت است که مانده حق بیمه پس از کسر حق بیمه خالص فوت و هزینه های اداری به بخش سرمایه گذاری منتقل می شود. در صورت حیات بیمه شده تا پایان دوره بیمه، اصل و سود حاصل از سرمایه گذاری تا پایان دوره به ذینفع/ذینفع ها پرداخت خواهد شد.
پوشش های دیگری به صورت مکمل در کنار این بیمه نامه و در صورت تقاضای بیمه گذار قابل ارائه است که به شرح ذیل این پوشش ها و هدف از ارائه هر یک ذکر میگردد:

حمایت مالی در شرایط بیماری های خاص: با پیش­بینی تمیهدات خاص، این بیمه­نامه در شرایط وقوع بیماریهای خاص با پرداخت سرمایه از بیمه­شده حمایت خواهد نمود.
حمایت مالی در صورت ازکارافتادگی کلی و دائم بیمه شده به علت حادثه: در صورت ازکارافتادگی با پرداخت سرمایه یکجا از بیمه­شده حمایت خواهد شد.
معافیت از پرداخت حق­ بیمه در صورت ازکارافتادگی کلی و دائم بیمه­ شده: در صورت ازکارافتادگی پرداخت حق­بیمه تا ۱۰ سال توسط شرکت بیمه، تضمین خواهد شد.
فوت به علت حادثه: در صورتی که فوت بیمه شده به علت حوادث تحت پوشش بیمه نامه رخ دهد، سرمایه فوت حداکثر تا ۴ برابر افزایش خواهد یافت.
بیمه عمر زمانی موقت: ارائه این بیمه­نامه بدون پرداخت هزینه اضافی برای پاسخگویی به نیازهای موقت بیمه­گذار مثلاً بیمه نمودن بازپرداخت وام مسکن و … در هر زمان و با موافقت بیمه­گر امکان پذیر است.
بیمه عمر زمانی شخص دوم: بیمه­شده میتواند طی درخواست کتبی، یکی از وابستگان درجه یک خود را بدون پرداخت هزینه اضافی تحت پوشش بیمه عمر زمانی قرار دهد.
این طرح دارای انعطاف پذیری بالا متناسب با تغییر نیازهای بیمه گذار می باشد.

منبع : بیمه میهن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *