خبر فوري

بیمه مهندسی “ما”

www.bimeh.net
www.bimeh.net

امروزه با گسترش فعالیت های صنعتی ، عمرانی و طرح های ساختمانی و افزایش احتمال خطرات پیش بینی نشده و وقوع خسارت های بزرگ به سرمایه های کلان ، نیاز به پوشش بیمه ای بیش از پیش احساس می شود. در این راستا بیمه های مهندسی از جمله رشته های مورد توجه صاحبان صنایع و سرمایه در بازارهای جهانی محسوب می شود که با توجه به کاربردهای گوناگون آن از تنوع زیادی برخوردار هستند. بیمه های مهندسی اصولاً خسارت فیزیکی ناگهانی و غیر قابل پیش بینی را در طول مدت بیمه جبران می نماید.

این نوع بیمه به دو دسته کلی تقسیم می شود :

بیمه‌نامه‌هایی که برای دوره عملیات ساخت و نصب صادر می‌شوند.

بیمه‌نامه‌هایی که برای دوره بهره‌برداری صادر می‌شوند.

شرکت بیمه “ما” با دریافت حق بیمه مناسب خسارت وارده را تحت پوشش قرار داده و جبران می‌نماید.
انواع بیمه‌های مهندسی

بیمه تمام خطر پیمانکاران

بیمه تمام خطر نصب

بیمه تمام خطر ماشین آلات ساختمانی

بیمه شکست ماشین آلات

بیمه تمام خطر تجهیزات الکترونیکی

بیمه فساد کالا در سردخانه

بیمه سازه تکمیل شده در حال بهره‌برداری

بیمه عدم‌النفع ناشی از شکست ماشین آلات

بیمه عیوب اساسی و پنهان ساختمان یا تضمین کیفیت ساختمان

بیمه بویلر ، مخازن تحت فشار و …

خطرات تحت پوشش در بیمه‌نامه تمام خطر

کلیه خطرات چنانچه حادث شود، جزء پوشش‌های بیمه تمام خطر است بجز برخی استثنائات از قبیل:

جنگ، شورش، بلوا، جنگ داخلی، واکنش هسته‌ای و آلودگی ناشی از پخش رادیواکتیو در محیط

اعمال عمدی یا اهمال کاری بیمه‌گذاران

پوشش بیمه مسئولیت مدنی در مقابل اشخاص ثالث

خسارت وارده به اموال اشخاص ثالث ناشی از عملیات

در خصوص برخی موارد که عدم پوشش ذکر شده است با پرداخت حق بیمه مناسب با توافق طرفین ، قابل پوشش خدمات بیمه‌ای خواهد شد.

بیمه تمام خطر پیمانکاران

این نوع بیمه از متداول‌ترین انواع بیمه‌های مهندسی است که تقریباً کلیه خساراتی که در تمام طول زمان احداث پروژه به کار موضوع قرارداد، ماشین آلات، لوازم و تجهیزات ساختمانی، و همچنین خسارات مادی و صدمات جسمانی را که ممکن است به اشخاص ثالث وارد آید ، مورد پوشش قرار می‌دهد.

مدت این بیمه نامه برابر با مدت قرارداد ساخت می‌باشد و علاوه بر آن دوازده ماه نیز معمولاً دوره نگهداری منظور می شود

مهمترین خسارات تحت پوشش

آتش سوزی، صاعقه، انفجار، سیل، طغیان آب، برف، هر نوع طوفان، زمین لرزه، نشست و لغزش زمین و صخره‌ها، دزدی، خسارت ناشی از اجرای ناصحیح کار، عدم مهارت، سهل انگاری، اهمال توأم با سوء نیت، اشتباهات فردی و …

موارد تحت پوشش بیمه تمام خطر نصب

در بیمه تمام خطر نصب کلیه خطرات محتمل در تمام طول زمان احداث پروژه ، دوره انبارداری ، دوره نصب و دوره راه اندازی تحت پوشش قرار می‌گیرد. این بیمه تأمین جامع و کافی برای ساخت و نصب انواع کارخانجات، عملیات لوله‌گذاری خطوط لوله، پالایشگاه، نیروگاه، ماشین آلات صنعتی، ساخت اسکلت های فلزی ساختمان های بلند، دکل های انتقال نیرو و … را فراهم می‌آورد.

بیمه تمام خطر نصب، پوشش گسترده ای برای هر گونه خسارت پیش بینی ناپذیر ناگهانی به ماشین آلات و اموال واقع در محل نصب که متعلق به بیمه‌گذار بوده و یا در اختیار وی قرار داده است را ارائه می‌دهد. خسارات وارده به اموال بیمه گذار که ناشی از علل زیر باشد در تعهد بیمه گر است. آتش سوزی، صاعقه، انفجار، سیل، باران، برف، بهمن، امواج دریا و طوفان، زمین لرزه، نشست زمین، جابجایی (لغزش) لایه‌های زمین و صخره‌ها، سرقت یا شکست حرز و دزدی ساده، خسارت ناشی از عدم مهارت و عدم تجربه ، اهمال بدون سوء نیت و ….

خسارات وارده به اموال اشخاص ثالث

غرامت صدمات جانی و بیماری وارد به اشخاص ثالث اعم از اینکه منجر به فوت شده باشد یا نشده باشد، پرداخت هزینه از بین بردن ضایعات ناشی از حوادث و خطرات مورد بیمه را شامل می شود.

موارد تحت پوشش بیمه‌نامه تمام خطر ماشین آلات

این بیمه نامه تمامی خسارت های وارد به ماشین‌آلات تجهیزات پیمانکار مانند لودر ، بولدوزر، سایدبوم ، جرثقیل و … را که به عنوان ابزار کار پیمانکاری می‌باشند جبران می کند.

موارد تحت پوشش بیمه شکست ماشین آلات

این بیمه نامه ماشین آلات و تأسیسات که نصب شده و در حال بهره‌برداری می‌باشند را تحت پوشش قرار می دهد. خسارت فیزیکی ، غیر قابل پیش‌بینی و ناگهانی وارد به انواع ماشین آلات از قبیل طراحی غلط، عیوب و نقایص مربوط به ساخت ، اجرای نادرست کار، فقدان مهارت و بی‌دقتی، نوسان برق ، انفجار فیزیکی و نیروی گریز از مرکز را نیز بیمه می‌کند. خطراتی مانند: طوفان، سیل، زلزله، طغیان آب، لغزش و لرزش زمین با پرداخت حق بیمه اضافی قابل بیمه شدن در بیمه شکست ماشین‌آلات می‌باشند.

موارد تحت پوشش بیمه تمام خطر تجهیزات الکترونیکی

انواع تجهیزات الکترونیکی مورد استفاده در کارگاه های صنعتی، لوازم پزشکی و آزمایشگاهی و لوازم اداری سیستم های هشدار دهنده و تجهیزات بیمارستانی، دستگاه های کنترلی، تجهیزات مربوط به سینما و فیلمبرداری، دستگاه های نصب مواد ، تجهیزات گیرنده و فرستنده، کامپیوتر و مانند آنها (در هنگام تمیز کردن )، بازدید دستگاه در حین کار در مقابل خطرات سقوط، جابجایی، آتش سوزی، زلزله، طوفان، سیل، نوسانات برق، برخورد اجسام خارجی (در صورت ایجاد خسارت) تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند.

بیمه فساد کالا در سردخانه

این بیمه نامه کلیه کالاهای قابل نگهداری در سردخانه‌ها از قبیل مواد پروتئینی ، میوه‌جات، فراورده‌های لبنی و نیز مواد شیمیایی و دارویی را تحت پوشش قرار می‌دهد. فساد ناشی از عدم رعایت مسائل فنی، نوسانات درجه برودت، نشت ناگهانی و پیش‌بینی نشده عوامل خنک کننده از مواد داخل سردخانه ، نوسانات برق و تعمیر در ترکیب هوای داخلی در صورت ایجاد خسارت تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند.

بیمه سازه‌های تکمیل شده

بسیاری از سازه‌های مهندسی، نظیر پل ها، تونل ها، جاده‌ها، حتی اسکله‌ها یا خطوط لوله‌های نفت، گاز و آب و … در مرحله بهره برداری که در معرض سیل، طوفان، زلزله، آ‌تش سوزی، انفجار، برخورد وسایل نقلیه زمینی دریایی، هوایی، حرکت زمین ، صاعقه ، ریزش کوه و … تحت پوشش این نوع بیمه قرار دارند.

بیمه عدم النفع ناشی از شکست ماشین آلات

چنانچه در اثر خطرات ناگهانی وارد به ماشین آلات وقفه‌ای در تولید کارخانه بوجود آید، زیان ناشی از عدم تولید که شامل هزینه‌های جاری، حقوق و دستمزد کارکنان در طول دوره تعطیلی و سود از دست رفته می‌باشد مورد پوشش بیمه قرار می گیرد. زیان ناشی از عدم تولید به مراتب بیشتر از خسارت فیزیکی وارد به ماشین آلات می‌باشد. چنانچه چنین خطری ایجاد شود بیمه جبران خسارت می‌نماید.

بیمه عیوب اساسی و پنهان ساختمان

این بیمه نامه خسارت‌های ناشی از عیوب اساسی و پنهان ساختمان را پوشش می‌دهد. منظور از پوشش ، عیوب اساسی و پنهان ساختمان ، هر گونه نقص در سازه‌های اصلی ساختمان ناشی از طراحی نادرست ، ساخت معیوب و به کارگیری مواد یا مصالح معیوب است.

خطرات و خسارات تحت پوشش

ویرانی کل ساختمان یا خسارت وارده به ساختمان و متعلقات آن ، هزینه‌هایی که به منظور جلوگیری از تخریب یا توسعه خسارت صورت می‌گیرد ، هزینه‌های لازم برای پاکسازی محل و برداشت ضایعات و هزینه‌های حرفه‌ای را شامل می شود.

بیمه ما

یک پيام داريد

  1. I can’t beleive I’ve been going for years without knowing that.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *