خبر فوري

بیمه مسئولیت “ما”

www.bimeh.net
www.bimeh.net

امروزه با توسعه جوامع و گسترش فعالیت‌های اجتماعی، هر شخصی می‌تواند در نتیجه عمل یا ترک عمل خود خطری ایجاد نماید و موجب زیان به دیگری گردد و مسئول شناخته شود که در این صورت باید خسارت وارده را جبران کند. شرکت ” بیمه ما “ نیز در همین راستا جهت حمایت از شخص مسئول حادثه خسارات جانی و یا مالی مربوطه را با انواع بیمه‌نامه‌های مسئولیت جبران می‌نماید.

انواع بیمه مسئولیت

بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان

بیمه مسئولیت حرفه‌ای

بیمه مسئولیت تولیدکنندگان کالا

بیمه مسئولیت عمومی

بیمه مسئولیت مدنی ناشی از قرارداد (مسئولیت قراردادی)

بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان

کلیه کارفرمایان طبق قانون در مقابل خطرات ، مسئول رعایت ایمنی و حفاظت کارگران و کارکنان شاغل در محدوده کاری هستند و چنانچه خطری برای هر یک از افراد رخ دهد، بیمه‌گر مسئول جبران خسارت غرامت فوت، نقص عضو و هزینه پزشکی می‌باشد. بیمه‌نامه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان به عنوان جانشین از طرف کارفرما برای صورتی است که کارفرما مقصر شناخته شده و ناچار به جبران خسارت وارده خواهد بود.

بیمه مسئولیت کارفرمایان واحدهای خدماتی، تولیدی و صنعتی، پیمانکاران پروژه‌های عمرانی و سازندگان ساختمان را در بر می گیرد.

انواع بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان

خطرات و خسارات تحت پوشش

خسارت‌های ناشی از مأموریت خارج از کارگاه

خسارت‌های ناشی از کار در غیر محل اصلی و در اماکن وابسته به کارگاه

خسارت‌های ناشی از حوادث نقلیه موتوری داخل کارگاه

پوشش مسئولیت پیمانکاران فرعی

پوشش مسئولیت مهندسان ناظر یا مشاور

پرداخت خسارت بدون رأی دادگاه

پرداخت خسارت پزشکی بدون اعمال تعرفه

جبران مطالبات سازمان تأمین اجتماعی و خدمات درمانی (ماده ۶۶ سازمان تأمین اجتماعی)

پوشش شخص کارفرما و پیمانکار

پوشش خسارت‌های جانی وارد به اشخاص ثالث

ما به التفاوت افزایش دیه هر سال علاوه بر میزان تعهدات خریداری شده در بیمه‌نامه حداکثر تا ۳ سال پرداخت دیه دوم

پرداخت غرامت روزانه کارگران خسارت دیده

صدمات جسمی کارکنان بر اثر حوادث نامرتبط به فعالیت اصلی بیمه شده

بیمه مسئولیت حرفه‌ای

هر شخص که اشتغال به شغل و حرفه‌ای دارد ممکن است بر اثر خطا، قصور، غفلت یا تخلف موجب ایراد خسارت به جان و یا مال دیگران شود. یک مدیر، مسئول تمام اتفاقاتی است که در حوزه مدیریتی وی رخ می‌دهد. چه حادثه ناشی از عملکرد خود و چه ناشی از عملکرد زیردستان وی باشد. مانند مدیرعامل یک شرکت عمرانی و ساختمانی که در ایجاد صدمه و خسارت به کارگران،همسایگان و اشخاص ثالث ( مانند عابرین و وسائط نقلیه عبوری ) مسئول است.

انواع حرفه در بیمه مسئولیت حرفه‌ای

بیمه نامه مسئولیت حرفه ای ، مسئولیت مهندسان طراح، محاسب و ناظر ساختمان، مدیران مجموعه ورزشی در قبال مراجعه کنندگان، بیمارستان ها و کلینیک‌ها و درمانگاه‌ها، پزشکان و پیراپزشکان، مدیران استخر و ناجیان غریق در قبال شناگران، مدیران شهربازی‌ها و مکان های تفریحی، مدیران و مربیان مهد‌کودک‌ها در قبال کودکان، مدیران آموزشگاه‌ها در قبال دانشجویان و مراجعه کنندگان، شرکت‌های نصاب سیستم گازسوز، بنگاه‌های مسافرتی (تورهای سیاحتی و زیارتی)، مسئولان اردوی دانشجویی، شرکت های نصب و نگهداری آسانسور، بالابر برقی، هتل داران، مدیران واحدهای اقامتی، ‌تعمیرگاه های مجاز خودرو در قبال مالکین اتومبیل، دلالان رسمی بیمه، سینماداران، رستوران ها، بازرسان فنی، مسئولان اردوهای دانش آموزی و دانشجویی و داروخانه ها را تحت پوشش قرار می دهد.

بیمه مسئولیت تولیدکنندگان کالا

به موجب این بیمه نامه بیمه‌گر متعهد می‌شود که خسارات جانی یا مالی وارد به مصرف کنندگان و اشخاص ثالث که ناشی از عدم ایمنی، عیب و نقص کالای تولیدی و عرضه شده توسط بیمه‌گذار است را جبران نماید. این بیمه نامه شامل تولید کنندگان عایق‌های رطوبتی ، تولید کنندگان قطعات خودرو مانند سیلندر و صفحه کلاچ و … ، تولید کنندگان مخازن ، تولید کنندگان دستگاه‌های فیزیوتراپی و تولید کنندگان لوازم خانگی در قبال استفاده کنندگان است.

بیمه مسئولیت مدنی ناشی از قرارداد

به طور معمول، طرفین یک قرارداد ممکن است به طور غیر عمد یا سهواً باعث زیان دیگری ‌شوند. این بیمه نامه خسارت‌های جانی و یا مالی ناشی از مسئولیت بیمه‌گذار وارد به طرف قرارداد را تحت پوشش قرار می‌دهد. بیمه مسئولیت قراردادی مستاجر در قبال موجر از این دسته هستند.

بیمه مسئولیت عمومی

این نوع بیمه نامه مسئولیت اشخاص به غیر از کارکنان و افراد مرتبط با حرفه یا فعالیت کارفرما می باشد که شامل مسئولیت ناشی از نصب و نگهداری تابلوهای تبلیغاتی، بیلبورد، مسئولیت دارندگان ماشین آلات راهسازی، صنعتی، کشاورزی، مسئولیت جامع شهرداری در قبال شهروندان، مسئولیت ناشی از آتش‌سوزی در قبال همسایگان، مسئولیت ناشی از اجرای پروژه‌های آب، برق ، گاز ، فاضلاب و مخابرات می شود.

همچنین در زمان بهره‌برداری، مسئولیت ناشی از اجرای عملیات ساختمانی، مسئولیت پیمانکاران، مسئولیت پارکینگ داران، (مسئولیت ناشی از آتش‌سوزی، سقوط اجسام، شکست شیشه و خسارت جانی افراد ثالث که در محوطه پارکینگ دچار حادثه می‌شوند)، مسئولیت مدیران و مجریان نمایشگاه‌ها و … جزیی از بیمه نامه مسئولیت اشخاص به شمار می آید.

بیمه ما

یک پيام داريد

  1. Your article pecfretly shows what I needed to know, thanks!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *