خبر فوري

بیمه آتش سوزی دانا

انواع بیمه آتش سوزی دانا

درباره بیمه آتش‌سوزی

نقش بیمه‌گر در بیمه آتش سوزی ، تأمین خسارت و جبران زیان‌های مالی و مادی است که بر اثر وقوع خطر آتش‌سوزی به اموال و دارائی‌های منقول و یا غیرمنقول بیمه‌گذار اعم از اشخاص حقیقی یا حقوقی وارد می‌شود. بنابراین در بیمه آتش سوزی، خسارت‌های مالی مورد تأمین قرار می‌گیرند نه خسارت‌های جانی و بدنی. لذا، درصورتیکه صدمه‌ای به افراد برسد، معمولاً این بیمه آنرا پوشش نمی‌دهد. لازم به ذکر است که خسارت وارد به اموال اشخاص ثالث بر اثر وقوع آتش‌سوزی که مطابق قانون، موجب مسئولیت و پاسخ‌گویی بیمه‌گذار شود نیز همراه پوشش خطر آتش‌سوزی یا به‌طور جداگانه از طریق بیمه مسئولیت مدنی مورد تأمین بیمه‌گران قرار می‌گیرند.

انواع بیمه‌های آتش‌سوزی
انواع بیمه‌های آتش سوزی شامل: بیمه واحدهای مسکونی، مراکز صنعتی و غیر صنعتی و انبارها است.

بیمه واحدهای مسکونی
در این بیمه‌نامه ساختمان، تأسیسات و اثاث منزل در مقابل خطرات آتش‌سوزی، انفجار، صاعقه به عنوان خطرات اصلی تحت پوشش قرار می گیرد و طوفان، سیل،‌ زلزله و آتشفشان، ترکیدگی لوله آب، ضایعات ناشی از آب باران و ذوب برف،‌ خطر سقوط هواپیما و هلی‌کوپتر و قطعات منفک از آنها، سرقت اثاث و لوازم منزل را می توان به عنوان خطرات اضافی تبعی تحت پوشش قرار داد. حق بیمه سالانه آن با توجه به ارزش ساختمان و اثاثیه منزل و خطرهای بیمه شده محاسبه می گردد.

۱-بیمه مراکز صنعتی
مراکز صنعتی شامل کلیه کارخانجات صنایع غذایی، آشامیدنی، دخانیات، نساجی، پوشاک، چرم، چوب، کاغذ، مقوا، چاپ و صحافی، شیمیایی، محصولات کانی غیرفلزی، فلزات اساسی و صنایع متفرقه و مورد بیمه شامل ساختمان، تاسیسات، ماشین‌آلات، مواد اولیه، موجودی و محتویات هریک از مراکز یاد شده را می‌توان در مقابل خطرهای آتش‌سوزی، انفجار، صاعقه و همچنین کلیه خطرهای اضافی به ارزش روز و واقعی بیمه نمود.

۲-بیمه مراکز غیرصنعتی و انبارهای اختصاصی و عمومی
مراکز غیرصنعتی مشتمل بر کلیه فروشگاه‌های تجاری، تعمیرگاه‌ها، بیمارستان‌ها، اماکن عمومی، ساختمان‌های اداری، بنگاه‌های معاملاتی، مراکز پخش دارو، فروشگاه‌های مواد غذایی و پروتئینی، آموزشگاه‌ها، مراکز خدماتی و سایر موارد مشابه و انبارهای اختاصی و عمومی می‌باشند. ساختمان، تأسیسات، موجودی، اثاثیه ثابت و دکوراسیون و ملزومات هر یک از مراکز یاد شده را می‌توان در مقابل خطرهای آتش‌سوزی، انفجار، صاعقه و نیز کلیه خطرهای اضافی ذکر شده نزد شرکت به ارزش روز و واقعی بیمه نمود.

مشتریان بیمه آتش‌سوزی
مشتریان اصلی بیمه‌های آتش‌سوزی را کلیه واحدهای مسکونی، مراکز صنعتی و غیرصنعتی و انبارها تشکیل می‌دهند.

خطرات و ریسک‌های تحت پوشش بیمه‌های آتش‌سوزی
خطرات و ریسک‌های تحت پوشش بیمه‌های آتش‌سوزی شامل: آتش سوزی- صاعقه- انفجار است. علاوه بر موارد فوق بیمه‌گذار می‌تواند با پرداخت حق بیمه اضافی علاوه برخطرات اصلی، مورد بیمه را تحت پوشش خطرات تبعی نیز قراردهد، از خطرات اضافی می‌توان به: زلزله، سیل، سقوط هواپیما، شکست شیشه، طوفان، گردباد و تند باد، ترکیدگی لوله آب وضایعات آب، برف و باران، دزدی با شکست حرز، پوشش زیان یا خسارات ناشی از اعتصاب، شورش و اغتشاش، بیمه با شرط اظهار نامه‌ای (شناور)، بیمه با شرایط جایگزینی و بازسازی اشاره کرد.
-طرح‌های بیمه آتش‌سوزی
– بیمه جامع آسایش خانه و خانواده
– گواهی بیمه آتش‌سوزی و حوادث طبیعی منازل مسکونی و واحدهای تجاری
– طرح جامع خانواده
– طرح جامع واحدهای صنفی

طرح جامع آسایش خانه وخانواده
در این طرح بیمه دانا تعهد می‌کند که ساختمان وتاسیسات واثاثیه منزل مسکونی افراد را درمقابل خطرات آتش‌سوزی، انفجار، صاعقه، سیل، سرقت اثاثیه، زلزله و نیز مسئولیت درقبال اشخاص ثالث(همسایگان همجوار) غرامت فوت، نقص عضو و جبران هزینه اجاره و اسکان موقت بیمه‌گذار و افراد خانواده وی تحت پوشش قرار دهد.
-گواهی بیمه آتش‌سوزی منازل مسکونی و واحدهای تجاری
این گواهی بمنظور ارائه خدمات و توسعه پوشش‌های بیمه‌ای، طرح‌های جدید بیمه آتش‌سوزی منازل مسکونی و واحدهای تجاری ارائه می‌گردد. جهت سهولت صدور و فروش این گونه بیمه‌نامه‌ها دفترچه‌هایی تحت عنوان “گواهی بیمه آتش سوزی منازل مسکونی” و “گواهی بیمه آتش سوزی واحدهای تجاری” تهیه شده است، که صدور آن با مراجعه فروشندگان دفترچه‌ها به منازل و یا واحدهای تجاری و یا مراجعه بیمه‌گذاران به واحدهای صدور و یا شعب بصورت دستی ارائه می‌شود.

طرح جامع واحدهای صنفی
برای پوشش مناسب بیمه‌ای به واحدهای صنفی، طرح بیمه واحدهای صنفی جهت واحدهای تجاری، کارگاه‌های کوچک و واحدهای خدماتی ارائه می‌گردد . که علاوه بر خطرات اصلی ، خطرات سیل، زلزله ، سرقت یا شکست حرز، مسئولیت مدنی ( مالی ) بیمه‌گذار در قبال همسایگان همجوار ناشی از خطرات آتش‌سوزی و انفجار، فوت، نقص عضو و هزینه پزشکی، وقفه در فعالیت و هزینه پاکسازی و جمع‌آوری ضایعات تحت پوشش قرار می‌گیرد .
توجه ۱ :
حق بیمه خطرات اصلی نیز با توجه به نوع فعالیت تعیین و محاسبه می‌شود .

طرح جامع خانواده
طرح جامع خانواده شامل “ بیمه‌نامه آتش‌سوزی”( با پوشش‌های آتش‌سوزی، صاعقه، انفجار، سیل، زلزله، مسئولیت مدنی بیمه‌گذار (مالی-جانی) درمقابل همسایگان همجوار ناشی از خطرات آتش‌سوزی و انفجار و همچنین غرامت فوت و نقص عضو و هزینه‌های پزشکی، هزینه اجاره و اسکان موقت بیمه گذار و افراد خانواده ) می‌باشد.
سرمایه‌های مورد تعهد بیمه‌گر مندرج در بندهای ۳ الی ۷ ثابت بوده و غیر قابل تغییر است .
سرمایه ساختمان و تأسیسات و لوازم منزل بند ۱ و ۲ با پرداخت حق بیمه اضافی با نظر بیمه‌گذار قابل افزایش می‌باشد.
حق بیمه خالص و پایه بندهای ۷-۱ فرم پیشنهاد مبلغ ۰۰۰ر۳۲۰ ریال می‌باشد( بدون احتساب مالیات ) که در صورت اخذ پوشش غرامت نقص عضو همسر مبلغ ۰۰۰ر۱۵۰ ریال و غرامت نقص عضو هر یک از فرزندان ( حداکثر ۵ نفر ) مبلغ ۰۰۰ر۱۰۰ ریال ( بدون احتساب مالیات ) به حق بیمه فوق اضافه می‌گردد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *