خبر فوري

زنگ خطر شرکتهای بیمه برای رانندگان دارای نمره منفی و متخلف

رانندگان متخلف و دارای جرائم رانندگی پرداخت نشده و نمره منفی ,در هنگام دریافت بیمه نامه جدید با مشکل مواجه خواهند شد

بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران در راستای اعمال نظارت بر شرکت های بیمه با راه اندازی سامانه نظارت و هدایت الکترونیکی بیمه( سنهاب) فعالیت بیمه گری آنها را به صورت آنلاین رصد می کند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی بیمه مرکزی، پیرو تهیه شاخص های نظارتی و با هدف نظارت دقیق، سامانه های ثبت اطلاعات قبول شدگان آزمون جامع نمایندگی، ثبت اطلاعات شبکه فروش، ثبت نام متقاضیان ارزیابی خسارت، رسیدگی به شکایات و زیر سیستم های نظارت مالی، اتکایی اختیاری، خودرو و ارتباط سامانه سنهاب با سیستم مکاتبات دیدگاه در سامانه سنهاب طراحی و راه اندازی شد.
همچنین از طریق این سامانه، بیمه مرکزی به عنوان مرکز میانی بصورت آنلاین به اطلاعات ناجا دسترسی یافته و شرکت های بیمه می توانند از طریق شماره پلاک یا شماره VIN خودرو و دریافت اطلاعات پشت و روی کارت خودرو، مبلغ تخلفات خودرو (از سال ۱۳۸۹) و کروکی‌های تصادفات – تخلفات رانندگی و نمرات منفی و اصالت گواهینامه (از سال ۱۳۹۱) را استعلام کنند.
سرویس ساها؛ سامانه احراز هویت اشخاص نیز از دیگر امکانات این سامانه به شمار می آید که در راستای گسترش تعامل سیستماتیک سازمانی و نیاز صنعت بیمه به احراز هویت اشخاص طراحی شد. بیمه مرکزی

درباره bimeh.net

دوباره تلاش كنيد(بیمه دات نت)

دریافت جایزه ملی مدیریت مالی برای سومین سال متوالی در بین شرکتهای بیمه توسط بیمه “ما”

برای سومین سال متوالی توسط بیمه «ما»؛برترین رتبه جایزه ملی مدیریت مالی ایران در میان ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *