خبر فوري
برترین شرکت بیمه کشور به گواه بیمه مرکزی با بالاترین نسبت توانگری در طی سه ۳ سال متوالی در بین شرکتهای بیمه کشور ..بیمه"ما"

جدول توانگری شرکتهای بیمه از سال ۹۱ الی ۹۴(بیمه “ما” رتبه اول در سه سال)

توانگری مالی شرکت های بیمه در سال های ۱۳۹۲ لغایت ۱۳۹۴ منتشر شد
شرکت های بیمه در اجرای مقررات مصوب شورای عالی بیمه (آیین‌نامه شماره ۶۹) موظفند توانگری مالی خود را پس از تصویب صورتهای مالی سالانه در مجمع عمومی، محاسبه و همراه اظهار نظر حسابرس و بازرس قانونی به بیمه مرکزی ارسال کنند.

*توانگری شرکت های بیمه با سابقه بیشتر از سه سال در جدول ارائه شده و کمتر از آن به علت فعالیت بیمه ای محدود در جدول ارائه نشده است.

** توانگری اعلامی بیمه مرکزی ج.ا.ایران هر سال بر اساس صورت های مالی حسابرسی شده سال گذشته می باشد.

*** شرکت های بیمه آرمان و ما در سال ۱۳۹۱ مشمول شرکتهای با سابقه سه سال و کمتر از آن می باشند.

v تعداد ۱۸ شرکت بیمه در سطح یک توانگری و وضعیت مطلوب قرار دارند و نسبت توانگری آنها سطح یک برابر۱۰۰ درصد و بیشتر است. این شرکت­ها برای ایفای تعهدات خود در مقابل بیمه­ گذاران و صاحبان حقوق آنها از توانایی کافی برخور دارند. شرکت های بیمه آسماری و سرمد به علت عدم فعالیت بیشتر از سه سال در جدول درج نشده اند.

v تعداد ۵ شرکت بیمه در سطح دو توانگری قرار دارند. نسبت توانگری مالی سطح دو، بیش از ۷۰ درصد و کمتر از ۱۰۰ درصد است. مطابق شاخص های تعریف شده سطح دو توانگری به این معناست که شرکت­های بیمه توانایی ایفای تعهدات خود را دارند ولی باید برای رسیدن به شرایط مطلوب، وضعیت مالی خود را ترمیم و تقویت کنند. برابر برنامه ریزی صورت گرفته، بیمه مرکزی از شرکت های مذکور درخواست ارائه برنامه ترمیم وضعیت مالی سه ساله و حسب مورد برنامه افزایش سرمایه کرده که پس از بررسی و تایید، برای اجرا به شرکت های مشمول ابلاغ می­شود. شرکت بیمه تعاون به علت عدم فعالیت بیشتر از سه سال در جدول درج نشده است.

v یک شرکت بیمه در سطح سه توانگری(بین ۵۰ تا ۷۰ درصد) قرار دارد. برابر مقررات موجود، شرکت­ های بیمه ای که در سطح سه قرار می­ گیرند موظفند علاوه بر اعلام برنامه ترمیم وضعیت مالی دو ساله به تفکیک هر سال، برنامه افزایش سرمایه برای ۲ سال آتی را نیز ارایه کنند. این برنامه­ ها باید به گونه­ ای باشد که در آن چگونگی ارتقاء سطح توانگری ظرف دو سال آینده را به روشنی نشان دهد.

v تعداد ۲ شرکت بیمه در سطح چهار قرار گرفته‌اند که نسبت توانگری مالی آنها بیش از ۱۰ درصد و کمتر از ۵۰ درصد می باشد. شرکت هایی که در سطح چهار قرار می گیرند باید برنامه ترمیم وضعیت مالی و برنامه افزایش سرمایه برای سال آینده ارائه و تمهیدات لازم جهت ارتقاء سطح توانگری خود را ارائه نمایند. علاوه بر این با توجه به سطح توانگری شرکت ها، بیمه مرکزی به استناد ماده ۱۲ آئین نامه توانگری، شرکتهای بیمه مشمول را ملزم به انجام برخی از اقدامات فوری از جمله کاهش صدور بیمه نامه، عدم ارائه پاداش به مدیران و خودداری از سرمایه گذاری در بخش های کم بازده نموده است.

در راستای اجرای آیین نامه توانگری مالی، بیمه مرکزی به عموم هموطنان و بیمه ­گذاران توصیه می کند به سطح توانگری مالی شرکت­های بیمه که توسط بیمه مرکزی تائید و اطلاع رسانی شده به عنوان معیار اصلی انتخاب بیمه گر خود توجه کرده و در عین حال از توجه به سابقه فعالیت و گستره خدمات هر شرکت بیمه و نحوه رسیدگی و پرداخت خسارت در شرکت های بیمه غفلت نکنند.

شایان ذکر است محاسبات نسبت توانگری شرکت بیمه توسعه به دلیل توقف فعالیت آن شرکت و عدم ارائه صورتهای مالی حسابرسی شده سال ۱۳۹۳، امکان پذیر نمی باشد

به گزارش اداره کل روابط عمومی بیمه مرکزی، شرکت های بیمه در اجرای مقررات مصوب شورای عالی بیمه (آیین نامه شماره ۶۹) موظفند توانگری مالی خود را پس از تصویب صورت های مالی سالانه در مجمع عمومی، محاسبه و همراه اظهار نظر حسابرس و بازرس قانونی به بیمه مرکزی ارسال کنند. در همین راستا اداره کل نظارت مالی پس از بررسی و کنترل محاسبات، نسبت توانگری هر یک از شرکت های بیمه برای سالهای ۱۳۹۲ لغایت ۱۳۹۴را به شرح زیر برای اطلاع عموم ذینفعان اعلام کرد. وضعیت توانگری مالی شرکت های بیمه در سال ۱۳۹۴ به شرح زیر است:

بیمه “ما” طی ۳ سال متوالی رتبه نخست در بین شرکتهای توانگر بیمه را داراست

نسبت توانگری مالی شرکت های بیمه در سال های ۱۳۹۱ لغایت ۱۳۹۴

مجوز فعالیت

شرکت بیمه

رتبه

نسبت توانگری سال۹۲

نسبت توانگری سال۹۳

نسبت توانگری سال۹۴

سرزمین اصلی

ما

۱

۴۴۷

۴۵۲

۳۳۹

آرمان

۲

۸۱۳

۲۶۷

۱۳۰

ملت

۳

۲۴۱

۲۰۴

۲۱۷

رازی

۴

۹۴

۱۶۶

۱۳۸

سامان

۵

۱۱۴

۱۱۳

۱۳۲

البرز

۶

۱۴۳

۱۰۱

۱۰۷

سینا

۷

۱۵۹

۹۱

۸۴

کارآفرین

۸

۱۳۰

۱۰۳

۱۰۰

پاسارگاد

۹

۱۱۳

۱۰۵

۱۱۵

دانا

۱۰

۱۱۱

۱۰۲

۱۱۱

پارسیان

۱۱

۹۲

۱۰۲

۱۰۸

آسیا

۱۲

۱۰۴

۹۰

۱۰۰

ایران

۱۳

۱۱۹

۸۲

۵۱

نوین

۱۴

۷۱

۹۱

۷۸

کوثر

۱۵

۹۲

۶۳

۷۶

معلم

۱۶

۴۰

۱۰۱

۷۸

میهن

۱۷

۱۱۸

۵۶

۴۳

دی

۱۸

۴۲

۷۴-

۱۳

توسعه

۰۰۰

۳۵

۵

شرکت تعلیق شده

اتکائی ایرانیان

اتکائی

۱۲۸۸

۸۴۰

۸۷۰

مناطق آزاد

حافظ

۰

۱۹۳

۱۴۱

۱۰۵

امید

۰

۴۹۲

۲۳۵

۱۰۸

ایران معین

۰

۵۲۰

۵۸۶

۵۷۷

اتکایی امین

۰

۱۵۰۹

۱۵۱۶

۱۶۳۶

دوباره تلاش كنيد(بیمه دات نت)

دریافت جایزه ملی مدیریت مالی برای سومین سال متوالی در بین شرکتهای بیمه توسط بیمه “ما”

برای سومین سال متوالی توسط بیمه «ما»؛برترین رتبه جایزه ملی مدیریت مالی ایران در میان ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *