خبر فوري

بیمه شخص ثالث اجباری میشود تا زندانیان دیه به ۵درصد کاهش بیابد

اجباری شدن بیمه شخص ثالث جهت کاهش تعداد زندانیان

عضو کمیسیون اقتصادی از تصویب کلیات طرح «دائمی شدن بیمه اجباری شخص ثالث» در مجلس خبر داد.
خبرگزاری فارس: تصویب کلیات طرح «دائمی شدن بیمه اجباری شخص ثالث»

محمد علیپور در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری فارس با اعلام این خبر گفت:‌ روز دوشنبه ۱۱ آبان‌ماه با پیشنهاد اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، بررسی طرح دائمی شدن بیمه اجباری شخص ثالث با ۱۳۶ رأی موافق، ۱۴ رأی مخالف و ۷ رأی ممتنع از جمع ۱۹۶ نماینده حاضر، در اولویت کار مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.

وی افزود: اما ۱۰ نفر از وکلای ملت همچون محمدرضا باهنر، عبدالرضا مصری و حجت‌الاسلام موسوی لارگانی پس از ارائه توضیحاتی تغییر این دستور را به موافقت دیگر نمایندگان رسانند که بدین ترتیب طرح «دائمی شدن بیمه اجباری شخص ثالث» روز سه‌شنبه در دستورکار قرار گرفت و کلیات آن به تصویب رسید.

علیپور تصریح کرد: با تصویب قانون بیمه اجباری شخص ثالث در سال ۸۷ ورودی زندانیان راننده به‌طور میانگین از ۶۰ نفر به ۲ یا ۳ نفر در روز کاهش یافت که امیدواریم با دائمی شدن این قانون از ورود مجدد محکومان دیه ناشی از تصادفات رانندگی در سطح زندان‌های کشور تا این میزان پیشگیری شود.

عضو کمیسیون قضایی مجلس خاطرنشان کرد: در هفته آتی بررسی طرح «دائمی شدن بیمه اجباری شخص ثالث» به عنوان اولویت اصلی در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد.

دوباره تلاش كنيد(بیمه دات نت)

دریافت جایزه ملی مدیریت مالی برای سومین سال متوالی در بین شرکتهای بیمه توسط بیمه “ما”

برای سومین سال متوالی توسط بیمه «ما»؛برترین رتبه جایزه ملی مدیریت مالی ایران در میان ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *