خبر فوري
www.bimeh.net بيمه ما در كرج
www.bimeh.net بیمه ما کرج

بانک ملت , بیمه ( ما ) و یا بیمه ملت ?

اگر این روزها به سایت بانک ملت رجوع کرده اید احتمالا اطلا عیه ی بالا را مشا هده نموده اید. درست همین اطلا عیه در سا یت (بیمه ما) نیز به چشم می خو ر د.
بر خلاف تصور بسیا ری از مردم، بیمه ملت متعلق به بانک ملت نیست. بلکه بیمه ما با بانک ملت در ارتباط است. پس از مشاهده اطلاعیه مذکور به صورت تلفنی با کارشناسان ثبت برند صحبت کردیم.
ادامه مطلب را از د ست ندهید.
– چرا بانک ملت نتو انسته نام شرکت بیمه ش را نیز ملت بگذارد؟
– اسامی ای مثل ملت به دلیل عمومی بودن قابل ثبت نیستند. پس ملت ثبت نشده و بانک ملت ثبت شده است. از آنجایی که نام تجاری “بیمه ملت” ثبت نشده باقی مانده بود، موسسین این بیمه توانستند این نام را برای خود ثبت کنند.
بعد از آن با بیمه ما تماس گرفته و سوالات زیر را پرسیدم:
– آیا اگر بیمه ملت ثبت نشده بود، همین نام را به جای (بیمه ما) انتخاب می کردید؟
– بله؛ حتما – بیمه ی ما مخفف ملت ایران است.
– در حال حاضر تشابه اسمی بیمه ملت با بانک ملت چه مشکلاتی را برای شما به وجود آورده است؟
– در این مورد مشکلی نداریم و سعی می کنیم با سرویس دهی خوب، مسیر بانک ملت را در پیش بگیریم. همچنین سعی می کنیم با اطلاع رسانی و تبلیغات دانش مردم را در مورد برند (بیمه ما) افزایش بدهیم.
بانک ملت: بیمه ما، بیمه ملت
نهایتا با بیمه ملت صحبت کردم:
– تشابه اسمی شما با (بانک ملت) چه مسائلی برای شما به وجود آورده است؟
– در این مورد مشکلات زیادی داریم، به عنوان مثال از آنجایی که ما “کارت اعتباری بیمه ملت” را داریم، بعضی از مشتریان بانک ملت برای درخواست های پشتیبانی اشتباها با ما تماس میگیرند.
– در مورد (بیمه ما) چطور؟
– مواردی پیش آمده که با ما تماس میگیرند و میخواهند که نمایندگی های (بیمه ما) را معرفی کنیم. یا در مورد (بیمه ما) از ما سوال می کنند.
نام های سردرگم کننده:
تعدادی از مشتریان هر سه برند به علت تشابه نام دچار سردرگمی شده و زمینه ساز مسائلی برای این برندها شده اند. در این میان بانک ملت متحمل بیشترین خسارت شده است، چراکه بیش از دو دهه زودتر از (بیمه ملت)سرمایه گذاری روی برند (ملت) را آغاز کرده و سهم بیشتری در اعتبار بخشی به این برند دارد.
مدیران بانک ملت و بیمه ما برای حل مساله چه راه حل هایی را به کار برده اند؟
برقراری شباهت های گرافیکی:
در طراحی تبلیغات و طراحی وبسایت از رنگ های مشابه استفاده شده است.
لوگوی بانک ملت و بیمه ما شباهت زیادی دارند.
علاوه بر اینکه اسم (ما) مخفف (ملت ایران) است، از نظر ظاهری هم شبیه به ملت است.
فونت های استفاده شده برای نوشتن نام هر دو برند یکسان هستند.
بانک ملت: بیمه ما، بیمه ملت
علاوه بر این بانک ملت و بیمه ما با هم همکاری هایی داشته و در این مورد اطلاع رسانی می کنند؛ مانند خبری که با عنوان (تخفیف خدمات بیمه «ما» به مشتریان معرفی شده بانک ملت) در ایسنا منتشر شده است.
دو پیشنهاد برای بانک ملت و بیمه ما:
پیشنهاد اول: بهتر است یک بخش در پایین سایت های بانک ملت و بیمه ما طراحی شده و در آن لوگوهای هر دو برند و شرکت (به پرداخت ملت) قرار بگیرد:
پیشنهاد دوم: با وجود اینکه نوشتن عبارت ِ ملت ایران در زیر لوگوی (بیمه ما) در راستای پیوند هرچه بیشتر برندهای (بیمه ما) و (بانک ملت) در ذهن مخاطبین صورت گرفته است اما نباید از این نکته غافل شد که همین عبارت همانطور که یادآور (بانک ملت) است، یادآور (بیمه ملت) نیز بوده و از عوامل سردرگمی مشتریان است. بنابراین شاید حذف عبارت (ملت ایران) از زیر لوگو منافع بیشتری داشته باشد.

بیمه ما

دوباره تلاش كنيد(بیمه دات نت)

همکاری با بازاریابان بیمه ما که جهت اخذ نمایندگی اقدام نموده اند

نمایندگی ۲۳۸۲ خلیفه لو استان البرز  در نظر دارد با آن دسته از عزیزانی که ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *