خبر فوري

امضای لایحه بیمه تروریسم توسط اوباما تا سال ۲۰۲۰

با امضا شدن لایحه بیمه تروریسم در آمریکا این برنامه تا سال ۲۰۲۰ میلادی تمدید شد.
به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از بیزینس اینشورنس، «باراک اوباما» رئیس جمهوری آمریکا قانونی را امضا کرد که طبق آن بیمه تروریسم فدرال این کشور تا دسامبر سال ۲۰۲۰ میلادی تمدید شد.

این قانون در ۳۱ ماه دسامبر ملغی شده بود.

طبق این گزارش، با امضای اوباما بودجه این برنامه برای فعال شدن از ۱۰۰ میلیون دلار در گذشته به ۲۰۰ میلیون دلار افزایش می یابد و همچنین سهم آن در صنایع به تدریج از ۲۷٫۵ میلیارد دلار به ۳۷٫۵ میلیارد دلار خواهد رسید.

همچنین با تمدید شدن این برنامه، “انجمن جدید ملی کارگزان و نمایندگان ثبت شده” تشکیل می گردد. تمدید این برنامه که در سال ۲۰۰۲ میلادی برای نخستین بار به اجرایی شد، یکی از اصلی ترین اولویت های قانونگذاری در زمینه مدیریت ریسک و بیمه اموال و تلفات در کنگره بوده است.

برنامه بیمه فدرال نخستین بار بعد از حملات تروریستی یازدهم  سپتامبر سال ۲۰۰۱ ایجاد شد  و مهلت اعتبار آن تا  پایان سال گذشته میلادی بود. صاحبان کسب و کارها، ورزشگاه ها و بسیاری دیگر که از بیمه مقابله با حوادث تروریستی بهره مند می شدند، خواستار تمدید آن بودند.

در حقیقت این طرح از دارندگان آسمان خراش ها، استادیوم های ورزشی و دیگر پروژه های عظیم در برابر حملات تروریستی حمایت می کرد. همچنین این نوع بیمه به سازندگان پروژه های عظیم مثل مجتمع های تجاری امکان ساخت و ساز و استفاده از بیمه با هزینه های کمتر را می داد.

تا قبل از حملات ۱۱ سپتامبر در آمریکا، بیمه گرانی که در بخش بیمه تجاری فعالیت می کنند، به طور کل یا بیمه تروریسم را نادیده می گرفتند و یا توجه آنان به این پدیده حداقلی بود. اما پس از حمله به برج های دوقلوی تجارت جهانی و وارد شدن خسارت ۴۰ میلیارد دلاری به بیمه گران، تصور آنان به سرعت تغییر کرد.

این حمله بدترین حمله تروریستی است که تاکنون در تاریخ ایالات متحده ثبت شده است. در این حادثه دو هزار و ۵۵۰ شهروند آمریکایی کشته شدند.

دوباره تلاش كنيد(بیمه دات نت)

دریافت جایزه ملی مدیریت مالی برای سومین سال متوالی در بین شرکتهای بیمه توسط بیمه “ما”

برای سومین سال متوالی توسط بیمه «ما»؛برترین رتبه جایزه ملی مدیریت مالی ایران در میان ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *