خبر فوري

باراک اوباما: ایران به کلیه تعهدات خود در توافق اولیه اتمی پایبند بوده است

رئیس جمهوری آمریکا صبح روز یکشنبه در مصاحبه با تلویزیون سی ان ان به  پرسش های متعددی در زمینه رویکردهای سیاسی ایالات متحده در برخورد با مسائل خارجی، از جمله برنامه اتمی ایران پاسخ گفت. 

آقای اوباما گفت بر اساس شواهد موجود، از جمله سازمان اطلاعات اسرائیل، و بر اساس کلیه اسناد موجود، ایران تا کنون به کلیه تعهدات خود در توافق مقدماتی عمل کرده است، و نه تنها  اقدامی در گسترش  برنامه اتمی اش نکرده، بلکه از ذخایر اورانیوم که با غلظت بالا غنی شده نیز کاسته است و در نتیجه در این میان ضرری متوجه ما نبوده است.

آقای اوباما در زمینه پافشاری کنگره ایالات متحده بر لزوم اعمال تحریم های تازه علیه ایران گفت این اقدام هم از سوی همه شرکای ما و همچنین از سوی ایران می تواند به عنوان نقض توافق اولیه اتمی تعبیر شود، و هم در این مقطع حساس به دیپلماسی لطمه زند. آقای اوباما اعمال تحریم های تازه علیه ایران را بی فایده و اشتباه دانست.

رئیس جمهوری آمریکا گفت ما در حال حاضر باید این دور مذاکرات را تا به آخر ادامه دهیم و ایران را تحت فشار بگذاریم تا به خواست های بین المللی پاسخ مثبت دهد. آقای اوباما میزان وحدت و همبستگی موجود در میان اعضای گروه ۱+۵ بویژه روسیه و چین را در برخورد با برنامه اتمی ایران ارزشمند دانست.

دوباره تلاش كنيد(بیمه دات نت)

دریافت جایزه ملی مدیریت مالی برای سومین سال متوالی در بین شرکتهای بیمه توسط بیمه “ما”

برای سومین سال متوالی توسط بیمه «ما»؛برترین رتبه جایزه ملی مدیریت مالی ایران در میان ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *