خبر فوري
http://bimeh.net/
http://bimeh.net/

تبلیغات دروغین در بازاریابی چه تاثیری بر بازار صنعت بیمه میگذارد

ادعاهای دروغین چه تاثیری بر صنعت بیمه می گذارد

به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از لایو اینشورنس، تقلب در بیمه بیش از آنچه مردم درباره آن فکر می کنند،‌ متداول است و امروزه به یکی جدی ترین مشکلات در این صنعت تبدیل شده است. تقلب تقریبا و به تنهای ۱۱۵ میلیارد دلار به ایالات متحده آمریکا زیان مالی وارد کرده است و این زیان مالی توسط شرکت های بیمه به خوبی احساس می شود؛ چراکه بیمه گران برای بازیابی و جبران خسارت ها، فشارهای بسیار بالایی را تحمل می کنند. این خسارت های مالی اغلب از سوی بیمه گذارانی وارد می شود که باید برای فعالیت های جعلی دیگران هزینه پرداخت کنند.

تقلب در آمریکا به صورت های گوناگونی انجام می شود و به ویژه در زمان وقوع بلایایی طبیعی اصلی و ویرانگر، تعداد این نوع از خسارت ها به شدت افزایش می یابد. پس از وقوع توفان کاترینا در سال ۲۰۰۵ میلادی، دولت آمریکا ۸۰۰ میلیون دلار به بازسازی اختصاص داد اما دفتر تحقیقات فدرال تخمین می زند که تقریبا شش میلیارد از این مبلغ صرف فعالیت های جعلی شده است. تقلب همچنین از ادعاهای اغراق شده نشات می گیرد که از سوی بیمه گذاران مطرح می شود. در این قبیل موارد، بیمه گذاران ادعا می کنند که این خسارت ها توسط بلایای طبیعی به وجود آمده اما بسیار بیشتر از میزان واقعی آن است.

بیمه اتومبیل؛ متداول ترین هدف

بیمه اتومبیل یکی دیگر از مواردی است که متقلبان اخیرا بیشتر از گذشته به سراغ آن می روند. محافظه کاران پیش بینی می کنند که خسارت های فیزیکی که به اتومبیل ها وارد می شود سالانه تقریبا سه میلیارد دلار به آمریکا تحت عنوان خسارت های بیمه ای هزینه وارد می کند. بر اساس این گزارش، اکثر این قبیل خسارت ها در ایالت های دیده می شود که قوانین مشخصی در این زمینه ندارند.

تقریبا نیمی از بیمه گران بر این باورند که ارائه تحلیل ها و گزارش ها می تواند ادعاهای جعلی را کاهش دهد و عده ای اندکی نیز معتقدند قوانین کنونی برای جلوگیری از این شرایط تدوین شده است. تحقیقات انجام شده همچنین نشان می دهد، ۳۵ درصد از مدیران شرکت های بیمه پیش بینی می کنند که پنج تا ۱۰ درصد ادعاهای مطرح شده مربوط به خسارت های جعلی است، این در حالی است که عده ای دیگر این میزان را تا ۲۰ درصد تخمین می زنند.

طبق آمارهای منتشر شده، ادعاهای دروغین در بخش بیمه اموال و حوادث سالانه بین هشت تا ۱۲ میلیارد پوند به صنعت بیمه در اروپا آسیب وارد می کند. بیش از ۳۰ بیمه گر اروپایی در تحقیقی مشترک اعلام کرده اند که بیش از دو سوم (۷۱) درصد خسارت هایی که در مورد بیمه اموال و حوادث در این قاره مطرح و ثبت می شوند، فریبی بیش نیستند. همچنین بیش از یک سوم (۳۹ درصد) مدیران اجرایی شرکت ها ادعا می کنند که پنج تا ۱۰ درصد خسارت های پرداخت شده توسط سازمان های آنان در طول یک سال گذشته به خسارت های جعلی تعلق داشته است اما آنان به دلیل فقدان اطلاعات مناسب نتوانسته اند اقدامی عملی انجام دهند.

بیمه گران اروپایی باید میلیاردها پوند پس انداز کنند تا در زمان وقوع حادثه بتوانند از فعالیت خود دفاع کنند. چالش کنونی در برابر این شرکت ها تشخیص ادعاهای دروغین است و ما در اکثر موارد نمی توانیم از لحاظ قانونی به ادعاهای مطرح شده پاسخ دهیم.

متاسفانه هزینه خسارت های جعلی برای صنعت بیمه بیشتر از صنایع دیگر است و تاثیرات منفی بیشتری را نیز به این صنعت در قیاس با دیگر صنایع وارد می کند. بیمه گران سعی می کنند که از طرق مختلف به این تقلب ها پاسخ دهند چرا که آنان به راحتی نمی توانند خسارت ها را جبران کنند؛ به عنوان مثال سعی می کنند که بیمه نامه ها را در بیمه های که بیشتر مورد سوءاستفاده قرار می گیرند، با دقت بیشتری تنظیم و موارد تحت پوشش را محدود کنند. از سوی دیگر، آنان حق بیمه ها را نیز افزایش می دهند اما این افزایش نرخ با گذشت زمان موثر واقع خواهد شد و بر شرکت های که مورد هجمه قرار گرفته اند، در کوتاه مدت تاثیر مثبت نمی گذارد.

دوباره تلاش كنيد(بیمه دات نت)

دریافت جایزه ملی مدیریت مالی برای سومین سال متوالی در بین شرکتهای بیمه توسط بیمه “ما”

برای سومین سال متوالی توسط بیمه «ما»؛برترین رتبه جایزه ملی مدیریت مالی ایران در میان ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *